Indywidualne rozwiązanie grzewcze, czyli czym są pompy ciepła

Pompa-Ciepła-Solair-Energy-Poland

Największy wpływ na zanieczyszczenia powietrza mają szkodliwe substancje, wytwarzane w procesie spalania w piecach ogrzewających domy oraz bloki. Popularne piece węglowe są coraz częściej zastępowane tymi na pellet bądź ekogroszek, jednak to nadal nie są najbardziej ekologiczne rozwiązania. My naszym klientom proponujemy nowoczesne systemy grzewcze wśród których to pompy ciepła cieszą się największym autorytetem. Zapewne większość z Was nie ma pojęcia o ich działaniu, dlatego tak rzadko się po nie sięga w naszym rejonie. Chcemy więc zwiększyć świadomość mieszkańców Bydgoszczy, Torunia oraz pobliskich miast, by zaczęli korzystać z alternatywnych źródeł energii.

Jak działa pompa ciepła i czy zastąpi standardowe ogrzewanie?


Pompy ciepła to urządzenia, które wymuszają przepływ ciepła z obszaru o niskiej temperaturze do obszaru o wyższej. Jest to niezgodne z naturalnym kierunkiem przepływu powietrza, jednak na tyle skuteczne, by wykorzystywać to w systemach grzewczych. Najczęściej ich rolą jest ogrzewanie pomieszczeń oraz wody użytkowej w domach jednorodzinnych, jednak dokładne działanie uzależnione jest od typu pompy. My wykorzystujemy pompy powietrze-woda, które znajdują się na zewnątrz budynku i posiadają w środku dodatkowy czynnik chłodniczy. Pobiera on z otoczenia ciepło powietrza, trafiające dalej do czynnika, który pod wpływem temperatury znacznie zwiększa swoją temperaturę. Po tak zaawansowanym procesie jest on gotowy do pełnienia swojej roli w każdym domu.

Pompy dobierane są indywidualnie do potrzeb klientów. Są więc zupełnie wystarczające, by nie tylko zapewnić odpowiednią temperaturę w domu, ale także dogrzać wodę do kąpieli. Pozwala to zrezygnować z tradycyjnego ogrzewania, które niestety jest bardzo szkodliwe dla środowiska.

Czy taka instalacja jest opłacalna?


Nie dość, że bezpieczna w użytkowaniu, niezatruwająca powietrza, to jeszcze niewiele kosztuje. Warto wziąć pod uwagę, że wszelkiego rodzaju paliwa kopalne z roku na rok będą stawały się coraz droższe. Alternatywne źródła energii są aktualnie jedynym wyborem, który w przyszłości zaowocuje dużymi oszczędnościami. Jednorazowa opłata początkowo może wydawać się naprawdę duża, jednak po dokładnym przeliczeniu corocznych wydatków związanych z ogrzewaniem okaże się, że już dawno by się zwróciła. Poza tym można zapomnieć o corocznym zakupie paliw, których stan trzeba stale kontrolować, by ciepło się utrzymywało.

To oczywiście tylko część informacji o pompach ciepła, jakimi chcemy podzielić się z naszymi klientami. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, gdzie znajdą Państwo odpowiedzi na pytania, jakie najczęściej są nam zadawane jeszcze przed podpisaniem umowy.

Scroll to Top