Solair Energy Poland – Komfort stanie się codziennością.

Elektromobilność

przyszłość jest teraz

Masz pojazd elektryczny? Warto mieć własną domową stację ładowania, aby nie przepłacać za prąd na publicznych stacjach. Niezależnie do jakich celów wykorzystujesz pojazd elektryczny, możesz przyczynić się do oszczędności środowiska i pieniędzy.

Naładuj swój samochód elektryczny kiedy śpisz, nie przejmuj się czy dojedziesz do najbliższej stacji publicznej! Dodatkowo – w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną możesz jeździć ekologicznie, oraz całkowicie za darmo!

stacja ładowania

Ładuj kiedy śpisz

Wsiadaj i jedź
w ciągu dnia

Bądź wolny

Nie musisz być zależny
od cen prądu na stacjach

Ładuj do 10x szybciej

w porównaniu ze
zwykłą ładowarką

Ładuj za darmo

w połączeniu
z fotowoltaiką

Komfort stanie się codziennością

Dobra energia bez przerwy.

Kompleksowa realizacja

stacje ładowania EV

Opracujemy dla ciebie projekt stacji ładowania, który zapewni maksymalną ergonomiczność użytkową. Wysłuchamy Twoich potrzeb i dostosujemy koncepcję adekwatnie do oczekiwań i budżetu, aby korzystanie ze stacji odbywało się z pełną satysfakcją.

Po zatwierdzeniu projektu ekspresowo zamontujemy stację wraz z dostosowaniem sieci elektroenergetycznej. Przeprowadzimy konfigurację, przetestujemy i – gotowe! Od teraz możesz ładować swoje auto tam, gdzie Ci wygodnie i blisko.

Moc dopasowana
do Twoich potrzeb

Ekspresowy
montaż

Wykwalifikowana
kadra

Wariantowa
oferta

Poznaj odpowiedzi na pytania

FAQ - Elektromobilność

Tak, jest możliwość ładowania pojazdów w oparciu o energię fotowoltaiczną. Energia ze słońca może  zostać przekazana do stacji ładowania pojazdów elektrycznych, umożliwiając darmowe ładowanie naszych samochodów. Warto również odnotować, iż w momentach szczytowej pracy instalacji fotowoltaicznej podczas silnego promieniowania słonecznego, możliwe jest przekierowanie pozyskiwanej energii słonecznej do stacji ładowania pojazdów elektrycznych celem naładowania akumulatorów w aucie elektrycznym lub hybrydowym. Dzięki temu energia nie będzie musiała być oddawana do sieci elektroenergetycznej z utratą 20%. Więcej na ten temat można przeczytać na naszej stronie internetowej w zakładce instalacja fotowoltaiczna.

Publiczne stacje ładowania mogą być wyszukiwane zarówno w wyszukiwarkach stacji oraz w sieci operatora. Producenci urządzeń do ładowania zapewniają także specjalistyczne oprogramowanie dedykowane do konkretnej jednostki. Dzięki temu możliwe jest rozliczanie użytkowników w oparciu o ich identyfikacje na bazie kart RFID lub terminala płatniczego. Wyposażenie w gniazdo sieciowe Ethernet/LAN zapewnia możliwość podłączenia każdej stacji do sieci teleinformatycznej. Łączność może również odbywać się za pomocą modułów GPRS lub 3G.  

W zależności od potrzeb posiadamy w ofercie domowe stacje ładowania prądem zmiennym, stacje ładowania prądem zmiennym do użytku publicznego oraz stacje ładowania prądem stałym stanowiące element wyposażenia infrastruktury drogowej. 

Domowe stacje ładowania prądem zmiennym ładują pojazdy prądem o max mocy do 22 kW. Ich zaletą jest między innymi możliwość ustawienia ładowania o określonej porze dnia w celu wykorzystania energii w tańszej taryfie. Istotnym atutem jest fakt, iż jednostki wyposażone są w niezbędne zabezpieczenia systemowe. Ponadto, aby nie doszło do przeciążenia domowej instalacji, stacje umożliwiają regulacje mocy.

W sytuacji poszerzenia stacji ładowania prądem zmiennym o instalację technologii umożliwiających weryfikację użytkownika, otrzymujemy stacje do użytku publicznego, np. do wykorzystania przez pracowników danej firmy, klientów hotelu czy galerii handlowej. Tego typu stacje dają możliwość autoryzacji poprzez klucz dostępu lub karty RFID. Stacja obsługiwana jest przy użyciu kompatybilnej aplikacji, co zapewnia zdalną konfigurację, monitoring oraz archiwizację i rozliczanie poszczególnych użytkowników. 

W celu ekspresowego ładowania pojazdów oferujemy montaż stacji prądu stałego. Zapewniają one dostawę prądu o mocy od 40 do 300kW. Daje to możliwość naładowania auta w ciągu 30 minut. Standardem dla tego typu stacji są 2 lub 4 kable, wtyczki typu CCS, CHAdeMO oraz gniazdo typu 2. Stacje prądu stałego zachowują możliwości sterowania za pomocą aplikacji podobnie jak stacje ładowania prądu zmiennego. Umożliwiają obsługę transakcji za pomocą terminalu płatniczego oraz autoryzację poprzez karty RFID.

Instalacja stacji ładowania pojazdów elektrycznych to inwestycja w zwiększenie potencjału biznesowego Państwa lokalizacji . Montaż jednostek na terenie biurowca oferującego wynajem biur stanowi niebagatelną zaletę wyróżniającą budynek na tle konkurencji. Oferta wynajmu biura w budynku o zapleczu infrastrukturalnym umożliwiającym jego pracownikom i klientom ładowanie aut elektrycznych staje się niezaprzeczalnie atrakcyjniejsza i bardziej konkurencyjna.

Montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych przy hotelu czy centrum handlowym podnosi walory marketingowe, zapewniając klientom możliwość naładowania auta podczas noclegu w podróży lub w trakcie robienia zakupów.

Ponadto decydując się na wyposażenie zakładu pracy we flotę składającą się z pojazdów elektrycznych lub hybrydowych, racjonalnym i zyskownym posunięciem jest również inwestycja
w stacje ładowania. Dzięki temu pojazdy służbowe mogą być ładowane na firmowym parkingu,
w okresach przerw między użytkowaniem bez potrzeby przerywania podróży służbowych przymusowymi postojami.

Żywotność stacji ładowania elektrycznego obliczona jest na okres do 20 lat. Warto również odnotować pozytywną cechę infrastrukturalną stacji, jaką jest fakt, iż elementy ulegające najszybszemu zużyciu na skutek powszechnego użytkowania to przewody i wtyczki, które można z łatwością wymienić bez dużych nakładów finansowych. 

Nasza oferta

Może zainteresuje Cię również . . .

Energia ze słońca

Fotowoltaika

Moduły-PV-Full_Black-Solair-Energy-Poland

ciepło z powietrza

Pompa Ciepła

Pompa Ciepła

Energia bez przerwy

Magazyn Energii

magazyn energii
Scroll to Top