Fotowoltaika w Twoim domu krok po kroku

Fotowoltaika-Solair-Energy-Poland

Niejednokrotnie zgłaszali się do nas klienci, którzy rozważali zamontowanie w swoim domu instalacji fotowoltaicznej. Nie wiedzieli jednak, jak przebiega taki proces, z jakimi finansami muszą się liczyć oraz czy rzeczywiście energia pozyskiwana z naturalnych źródeł okaże się wystarczająca. Postanowiliśmy więc krok po kroku wprowadzić wszystkich zainteresowanych w ten temat, jednocześnie odpowiadając na zadawane pytania, by zachęcić Was do montażu paneli słonecznych.

Odpowiedni dobór instalacji oraz związane z tym koszta

Mimo tego, że z naszych usług korzystają przede wszystkim mieszkańcy Bydgoszczy czy Torunia, jesteśmy na bieżąco z rynkiem w całym kraju. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam pomóc klientom już w momencie rozpoczynania rozmów o instalacji. Przez cały proces projektowania oraz doboru urządzeń jesteśmy do Państwa dyspozycji i wspomagamy w podejmowaniu decyzji, podając rzetelne argumenty. Zaczynami od wstępnego rozpoznania na dachu, co pozwoli dobrać niezbędne konstrukcje sporne oraz obliczyć, jak dużą ilość paneli będziemy w stanie zamontować. Później rozmawiamy o oczekiwaniach naszego klienta i jego zapotrzebowaniu energetycznym. Dobieramy typ paneli oraz ich moc, która powinna w zupełności wystarczyć na dostarczenie prądu w całym domu. W kwestii płatności zawsze umawiamy się z klientami na 3 raty, by mieli oni pewność, że instalacja fotowoltaiczna została prawidłowo wykonana i można z niej już korzystać. Pierwsza płatność odbywa się przy podpisaniu umowy, kolejna w momencie rozpoczęcia montażu, a ostatnia dopiero przy odbiorze przez zakład energetyczny. Jest to znacznym ułatwieniem dla osób, które nie są w stanie jednorazowo uzbierać kwoty potrzebnej na panele słoneczne.

Jak przebiega montaż oraz kto się tym zajmuje?

Nasze usługi są kompleksowe – zajmujemy się klientami od momentu przygotowywania projektu, po wykończenie całej instalacji. Na każdym etapie prac przysyłamy wykwalifikowanych pracowników, którzy przygotują dach do montażu paneli oraz dowiozą wszelkie niezbędne materiały. Nie potrzebujemy zaglądać do wnętrza domu, wszystko odbywa się wyłącznie na jego dachu, a dopiero na samym końcu w miejscu, gdzie można podłączyć się do instalacji. Państwa obecność nie jest niezbędna, aczkolwiek dobrze, kiedy ktoś dogląda czy na każdym etapie wszystko jest zgodne z zawartą umową. Po montażu konieczny jest odbiór instalacji przez zakład energetyczny, który zatwierdzi prawidłowość wykonania oraz poinformuje, że panele są już gotowe do użytku.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy choć część wątpliwości, dotyczących montażu instalacji fotowoltaicznej w Państwa domu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty, gdzie znajdziecie konkretne odpowiedzi na znacznie większa liczbę pytań.

Scroll to Top